Home

Super User

kulturalne hobbyJestem osobą wielu hobby i nade wszystko doceniam to, iż we współczesnych czasach dostęp do wszelkiego typu dzieł kultury jest tak prosty. Co cenię w najwyższym stopniu? Muzyka, literatura, filmy, a nawet gry wideo - są to przyjemności, którym oddaję się w wolnym czasie i dosadnie mówiąc - nie potrafię zrozumieć ludzi, jacy nieprzerwanie pracują, natomiast jedynym relaksem jaki znają jest telewizor.

Specjalne miejsce w mym sercu zajmuje muzyka. Gdy byłem dzieckiem słuchałem rzecz jasna w zasadzie tego, co puszczali w radiu, jak i tego, czego słuchali moi rodzice. Nie posiadałem w tamtym czasie określonego stylu i przeważnie lubiłem to, co modne. Ten stan rzeczy był aktualny dosyć długo. Wszystko wszakże odmieniło się na etapie liceum, kiedy to odkryłem muzykę hip-hopową.

Rap trafił w moje serce i pozostał w tym miejscu chyba na dobre. Kilkanaście lat minęło, natomiast mnie w dalszym ciągu pasjonuje ta kultura. Uwielbiam śledzić nowości wydawnicze, jak również wszelkiego typu artykuły dotyczące wykonawców. Mam kilka ulubionych portali, jakie regularnie czytam. Każdego dnia sprawdzam nowości płytowe, a rap towarzyszy mi non stop - podczas jedzenia, w robocie, w samochodzie. Gdy przychodzą okresy czegoś, co zwę „posuchą wydawniczą”, odbija się to negatywnie na moim samopoczuciu.

muzyczna mapa

Naturalnie hip hop to niejedyny styl muzyczny, którego słucham. Nie chcę się hamować. Muzyka posiada różnorodne oblicza i w niemal każdym stylu można znaleźć nieco dla siebie. Cenię rocka oraz country, ale absolutnie się na tychże rodzajach nie znam. Nie trafia do mnie z kolei muzyka jamajska. Istnieje parę utworów, jakie cenię, jednakże generalnie nie potrafię tego w większych ilościach słuchać.

Jestem również ogromnym fanem literatury popularnej. Książki pochłaniam masowo, jakkolwiek zaczyna mi ostatnio brakować wolnego czasu na czytanie. Jednakowoż dzień bez przynajmniej paru stron to w moim odczuciu dzień stracony. Moim ulubionym pisarzem jest Marek Krajewski i przeczytałem już prawie wszystkie jego publikacje. Nie sposób zaprzeczyć - w opisywanym gatunku facet jest pod każdym względem najlepszy. Lubię też czytać wnikliwe recenzje dzieł literackich. Książki nie da się przecież dobrze opisać w kilku zdaniach.

A Wy jakie posiadacie pasje? Jak dużo czasu przeznaczacie na rozrywkę? Może polecicie mi jakieś ujmujące kryminały bądź płyty?