Home

Super User

sylwester w nowym jorkuZa granicę można wyjechać nie tylko w czasie letniego urlopu. Coraz modniejsze są podróże również w pozostałych terminach, nierzadko z uwzględnieniem tamtejszych świąt, dzięki czemu możemy poznawać praktyki innych nacji. Ciekawym pomysłem mogą być egzotyczne wyprawy na przykład na świętowanie Nowego Roku. A może spróbuj zrezygnować z wakacji all-inclusive w popularnym miejscu z klasycznego biura podróży i sprawdzić, czy gdzieś niedaleko nie działa jakiś klub podróżników.

Czemu opłaca się wybrać klub podróżnika na sylwestrową wycieczkę?
1. Wyjazd będzie tańszy - kluby często załatwiają nocleg poza drogimi hotelami, w dodatku często mogą liczyć na zniżki. Nowy Rok często nie należy do typowego urlopowego sezonu, co też decyduje o kosztach.
2. Unikniesz natłoku - nie będziesz spać w przepełnionym hotelu i zwiedzać mało wartościowych atrakcji "pod publiczkę".
3. Poznasz nową tradycję - i to taką oryginalną, gdyż "tubylcy" nie mają potrzeby grać scen przed turystami.

Islandia05Gdzie najlepiej wybrać się na sylwestra? Alternatyw jest niemało. Na przykład surowa Islandia zimą z pewnością cię olśni, kliknij i przeczytaj, co warto tam zobaczyć. Nie przepadasz za zimnem? Nie szkodzi, kierunków jest naprawdę dużo. A gdyby tak sylwester w Jordanii? Tam nie zmarzniesz, a ponadto posmakujesz całkowicie innych tradycji - jeśli wybierzesz się tam z dziećmi, zagwarantujesz im nieprzeciętną lekcję tolerancji i róznorodności. Nietypowa impreza sylwestrowa będzie w stanie stanowić świetną szkołę.

Kluby podróżników zabiorą cię w niesamowitą podróż. Wyprawa na Islandię? Kiedy tylko zechcesz. Sylwester na pustyni? Bez problemu. Egzotyczne wyprawy to dla nich chleb codzienny, z łatwością poznają lokalsów i potrafią zademonstrować całkowicie różne oblicze znanych państw, jak np. Islandia. Najciekawsze miejsca to często te całkowicie ignorowane przez zwyczajne biura podróży, których wycieczki kosztują przy tym krocie. Grupa podróżników może zaoferować ci podróże niskobudżetowe, które jednak w żaden sposób nie tracą na jakości. Rzecz jasna, o ile chcesz odkrywać nowe państwa, a nie opalać się na plaży.

Zobacz też - https://solisci.pl/wyprawy/kanada-alaska-road-trip/