Home

Super User

mapa z filmuZ czego wynika niepowstrzymana ochota każdego człowieka zobaczenia wszystkiego, co pod słońcem fascynujące? Do zwiedzenia każdego kraju i zrozumienia, nawet na pierwszy rzut oka przeciętnej, kultury? Oczywiście z naturalnej fascynacji, która jednak gaśnie w nas razem z rutyną codzienności. Na szczęście, by chęć poznania rozbudzić, wystarczy wybrać się na dobry film lub serię odcinków!

Natchnienie na zwiedzanie pochłania, i to niezależnie, czy włączy się produkcję dokumentalną, jak na przykład „Człowiek-Grizzly”, który opowiada o losach pewnego człowieka na Alasce; „Encounters at the End of the World”, czy inną „Vicky Christina Barcelona”, albo serial „Szczęśliwi ludzie – rok w tajdze”.

Motywującym utożsamienia się z naturą filmem jest też stworzony przez najpopularniejszy podróżniczy magazyn ”Before the Flood” – realizacja nagrana we współpracy z Leonardo DiCaprio. Ekranizacja ta stanowi nie tylko inspirację do wędrówki – to następne wskazanie widza na zagrożenia, związane z globalnym ociepleniem.

Po oglądnięciu obrazów, stymulujących tak zwany wanderlust, by zapał nie ugasił się, trzeba od razu zacząć pakować plecak.

mapaOfert na wyprawę można prędko znaleźć co niemiara - sprawdź chociażby tę: http://solisci.pl/podroze-planowane/tajlandia-birma-magia-buddyzmu/. Tak zwane travel clubs, czyli kluby ludzi zwiedzających świat, działają w każdym większym mieście. Trzeba jedynie sprawdzić, gdzie swoje wyprawy zaplanowali w interesującym nas okresie czasowym i się do nich przyłączyć. Ludzie, którzy w takich klubach pracują, są prawdziwymi marzycielami i zaprowadzą w najbardziej ukryty zakamarek, do którego możliwości dojścia na własną rękę zazwyczaj nie ma przeciętny wakacjowicz.

W niewielkich składach da się odwiedzić bez wyolbrzymiania – cały świat. fascynującym przeżyciem może stać się jazda koleją transsyberyjską do Pekinu, przelot samolotem na Kubę, czy opcja, by wyprawić się z Kambodży, przez Tajlandię, aż do Wietnamu. Ostatnio modna jest również Islandia: http://solisci.pl/islandia-latem-czy-zima/. To jedynie przykłady, a jechać można w każdy zakątek globu w inspirującym towarzystwie – z ludźmi, których świat podnieca, a sceny z filmów o podróżach doświadczyli sami.