Home

Super User

film quunEuforia z posiadania osobistego mieszkania może nierzadko zostać zrujnowana poprzez nawet mały aspekt. Faktem tym mogą być np. hałaśliwi sąsiedzi. Niesłychanie ciężko jest trafić na towarzystwo zza ściany, które dopasowane bywa do naszego stylu funkcjonowania.

Jedni sąsiedzi imprezują całymi nocami, jak na przykład starsza młodzież. Pozostali posiadają dzieciaczki, natomiast kiedy żyją nad naszym mieszkaniem - tętent niewielkich stóp, dochodzący do nas z sufitu o świcie to jakby standard. Natomiast kolejni sąsiedzi mogą być głusi, więc ich odbiornik telewizyjny w dzień i w nocy jest uruchomiony i podgłośniony do maksimum. Następni sąsiedzi się kłócą nocami i ciskają naczyniami w podłogę. Czasami nasze gniazdo domowe zdaje się być pełne hałasu przez ruchliwą drogę przed budynkiem. Kolejnym razem nasza sypialnia znajduje się za ścianą korytarza, a my słyszymy najmniejszy dźwięk z klatki, jak sąsiad wchodzi do mieszkania albo schodzi.

wygluszenie mieszkanieNa nieszczęście budowle stawiane za pomocą ogromnych płyt, a także kamienice przeważnie mają ściany, poprzez które można usłyszeć po prostu każdy dźwięk. Dodatkowy kłopot ukazuje się w wypadku, w jakim nie mieszkańcy sąsiednich mieszkań zakłócają spokój nam, lecz jeśli to również my mamy w zwyczaju hałaśliwiej puszczać muzykę, czy także balangować ze znajomymi. Przecież artyści muzyczni również muszą gdzieś żyć, natomiast nie zawsze posiadają wystarczająco środków, by w trakcie każdej trwającej kilka godzin sesji ćwiczeniowej wynajmować osobiście specjalną wytłumioną salę.

Aby być w stanie hałaśliwie słuchać muzyki we własnym domu, nie narażając się jednocześnie na gniew współmieszkańców bloku, powinno się po prostu wyciszyć pokoje. Jest parę efektywnych sposobów na tłumienie domu w np. bloku. Jednym z nich mogą być płyty dźwiękowe, które oprócz powstrzymywania akustyki także pięknie się prezentują. Kolejnym sposobem zdaje się być dodatkowy strop, jaki, wypełniony kauczukiem czy też innym materiałem akuratnie hamującym akustykę - może uspokoić nas i wyciszyć hałasy dochodzące z góry. Podobnie można postąpić z pozostałymi ścianami i dobudować ich specjalną powierzchnię, wykorzystując izolujące odgłosy surowce przykryte płytą gipsowo-kartonową albo panelami z betonu budowlanego.