Home

Super User

djJakość instrumentu posiada spory wpływ na czerpane z niego nuty. Profesjonalnie zbudowany kocioł będzie nam służył poprzez lata, natomiast melodia która z niego popłynie zrobi wrażenie na słuchających. Niemniej, nie przeceniajmy wpływu instrumentu na swoją grę.

To przede wszystkim kwalifikacje bębniarza mają wpływ na głosy.

Początkujący muzycy niejednokrotnie o owej właściwości zapominają. W każdym razie kupując djembe, warto zwrócić koncentrację na niewiele ważnych czynników, by instrument służył nam długo oraz przynosił jak najmocniejszą przyjemność.

Jakość Djembe ma raczej wysoki wpływ na dźwięki które wydobędziemy z instrumentu. Bębny djembe posiadają parę typów. Różnią się ze względu na skórę wykorzystaną do opracowania membrany. Te mogą być wołu lub kozy.

kozaOsobiście polecam skórę z kozy, ton jest niesamowicie przyjazny również doskonale brzmi. Skóry zastosowane do realizacji membrany potrafią pochodzić z Polski bądź Afryki. Zdecydowanie polecamy drugą wersję. Afrykańskie skórki są wytrzymalsze dodatkowo twardsze, co z kolei przenosi się bezpośrednio na właściwość dźwięku. Skórki średnie również grubsze zezwolą na zagranie dźwięków bardziej przejrzystych.

Skóra musi być odpowiednio oczyszczona dodatkowo ogolona. Linka użyta do realizacji djembe powinna wytrzymywać wysokie natężenia również zapewnić wystarczający naciąg instrumentu. Zwróćmy uwagę na obręcze, które powinny być wytrzymałe dodatkowo wytrzymałe na duże obciążenia. Drugi podział można wykonać ze względu na rodzaj tworzywa zastosowanego w kompozycji instrumentu. Nierzadko jest to bambus lub drewno. Budowa djembe potrafi posiadac liczne dodatki, jak typowe i cieszące oko uchwyty też strojenia. Instrument powinien być dopasowany do naszego wzrostu. Średnica membrany nie powinna tworzyć kłopotu, jeżeli zechcemy swobodnie umieścić na niej dłonie.

Szukając odpowiedniego djembe najlepiej przynieść go z Afryki lub uzyskać go od kogoś, kto takie bębny sprowadza. Takie instrumenty wyraźnie brzmią doskonale, zaś ich muzyka pomoże nam się przenieść w odmienne krainy. Uważajmy jednakże na bębny produkowane typowo pod turystów. Nie przynoszą wysokiej jakości, to powszechny wyrób. Lepiej poszukać instrumentu u lokalnego rzemieślnika, który wkłada uczucie w realizację instrumentu.

Kategoria: