Home

Super User

movie 918655 1920Funkcjonujemy w epoce szerokiej dostępności do internetu. Oczywiście mnóstwo osób nie wykorzystuje pełnego potencjału tego wynalazku i większość czasu poświęca na przeglądanie memów. Budujące jest jednakowoż, że powstaje coraz to więcej serwisów, jakie dają nam możliwość obcowania z kulturą i sztuką bez wychodzenia z mieszkania. To bez wątpienia świetne zjawisko.

Rzecz jasna ludzie są już prawdopodobnie przyzwyczajeni do faktu, że filmy i albumy muzyczne są osiągalne w internecie legalnie za niewielką opłatą. Naprawdę – te 20 zł na miesiąc za Netflixa lub Spotifya zdaje się śmiesznie niską kwotą za ten ocean możliwości, jakie daje subskrybentom ów soft. Szczególnie jeśli porównamy to z kosztem wejściówki do muzeum lub płyty winylowej. Od wielu lat marzę o czymś jeszcze – wirtualne kino. Aby była możliwość obejrzenia nowości, na legalu, w jakości HD. A może nawet z przyjaciółmi za pomocą technologii Virtual Reality? Nie jest to rzecz jasna proste do wykonania, musiałby się tym zająć rzeczywiście renomowany software house. Oprogramowanie to jedno, ale do rozwiązania zostałoby mnóstwo innych kwestii, jak chociażby tantiemy. Byłoby to wielowymiarowe przedsięwzięcie.

Nawiasem mówiąc, warto poznać możliwości, które niesie ze sobą współpraca z software house'ami. Przedsiębiorstwa tego rodzaju specjalizują się w dostarczaniu spersonalizowanych rozwiązań powiązanych z internetem. Jedne specjalizują się w aplikacjach webowych, inne idą w kierunku urządzeń mobilnych. Z ich pomocy korzystają przedsiębiorstwa na całej kuli ziemskiej, niekoniecznie tak duże jak Tidal lub Prime. Dedykowanego oprogramowania dla firm, może potrzebować już choćby i kilkunastoosobowa działalność. Ostatecznie w dwudziestym pierwszym stuleciu zdecydowana większość prac wykonywana jest w internecie. Dlatego też dobry producent oprogramowania może się przydać w najmniej spodziewanej chwili.end 1733893 1920

Nawiasem mówiąc - tego typu firmy mogą także zaprojektować tak zwane MVP. Jeżeli posiadamy świetny pomysł i pragniemy sprawdzić, czy ma szansę na sukces - jest to świetna możliwość. Wspominam o tym, gdyż mogliście nie mieć takiej świadomości.

Wróćmy jednak do sztuki w świecie online – wspaniałe jest to, że wejściówki do kina możemy zarezerwować bez opuszczenia mieszkania, uczestniczyć w konferencjach leżąc w łóżku, czy spacerować po wirtualnych muzeach. Technologie webowe fascynują mnie coraz bardziej i wykorzystuję tego typu możliwości każdego dnia.