Muzyka i rozrywka w różnej postaci – johnnycoyote.pl

Super User

ballet pose gac50ba473 640Szukasz interesującej możliwości czynnego spożytkowania wolnych chwil? Wypróbuj taniec! Wcale nie musisz tańczyć zawodowo. To wspaniały sposób na odprężenie, a jednocześnie trening i okazja spalenia ponadprogramowych kalorii. Sprawdź, jakich pożytku są w stanie dostarczyć Ci zajęcia taneczne!

Istota tańca

Czy zdajesz sobie sprawę, że taniec obecny był już w epoce prehistorycznej? Jego początkiem jest poruszanie się, a więc jeden z najważniejszych elementów naszego funkcjonowania, tak samo w kontekście fizjologicznym, jak również motorycznym. Najistotniejsze znaczenie podczas tańczenia posiada rytm, na którym opiera się także funkcjonowanie ludzkiego ustroju. Praca serca, oddychanie – wszystkie funkcje organizmu mają własny rytm. Taniec to coś więcej niż forma rozrywki. Tworzy on też element wielu kultur, jak i obrzędów religijnych.

Rodzaje tańca

face gad8250c42 640Każdy może wybrać rodzaj tańca, jaki najbardziej pokrywa się z przejawianym temperamentem i potencjałem. Co istotne, nie musisz trenować zawodowo. Plany zajęć działających w Polsce szkół tanecznych uwzględniają najczęściej taniec towarzyski i nowoczesny. Do pierwszej grupy należy np. walc, rumba, cha-cha, czy też fokstrot. Wszystkie odmiany tańca towarzyskiego, trenuje się z partnerem. Drugi z wymienionych typów można trenować tak samo pojedynczo, jak i w parze. Jego odmianami są m. in. funk, dancehall, jazz lub break dance. Ogromną popularnością cieszy się także zumba, traktowana jako połączenie zajęć fitness z tańczeniem.