Muzyka i rozrywka w różnej postaci – johnnycoyote.pl

Super User

artist g7960a0807 640Muzyka jest stałą składową cywilizacji. Towarzyszy ludziom od najdawniejszych czasów. Jest źródłem zabawy, tworząc jednocześnie nośnik doświadczanych przez twórców emocji. Tworzący dziś artyści reprezentują zarówno nowoczesne, jak i konwencjonalne nastawienie do niej. Każde z nich jest potrzebne, aczkolwiek mają swoje ułomności i mocne strony.

Muzyka częścią kultury elitarnej

Trudno jest zanegować twierdzenie, że muzyka tworzy element kultury elitarnej. Jest ona nośnikiem tradycji, a jednocześnie ważnym ogniwem dorobku kulturowego wielu narodów. Uwrażliwia na sztukę, tworząc cenne dobro danego społeczeństwa. Brak jest chyba narodu, który nie byłby w stanie pochwalić uzdolnionymi artystami muzycznymi.

Konwencjonalne podejście do muzyki

Dzięki konwencjonalnemu ujęciu muzyki możemy przekazać przyszłym pokoleniom ogromnej wagi bagaż kulturowy. Tego typu nastawienie ogranicza grupę twórców do jednostek mających pożądane kompetencje i talent muzyczny. Mimo iż z jednej strony pozytywnie oddziałuje to na poziom kompozycji, to wykształca się przez to wyselekcjonowany krąg muzyków, do którego nie każdy ma dostęp. Co więcej, takie konwencjonalne podejście do muzyki ogranicza perspektywy dla tworzenia nowych, niestandardowych form muzycznych.

Muzyka nowoczesna

opera g1b8739a56 640Nowoczesne nastawienie do muzyki jest źródłem zupełnie nowych możliwości jej odbioru. W ten sposób niemu kreowane są nowe gatunki, a poszczególne kategorie muzyczne wzajemnie się przenikają. Z drugiej strony takie innowacyjne traktowanie muzyki w coraz większym stopniu upodabnia ją do sektora rozrywki ukierunkowanego na generowanie zysków, pozbawiając wartości kulturowych. Przez to muzyka w coraz szerszym stopniu staje się produktem sprzedażowym.

Nowoczesne podejście do muzyki może niestety doprowadzić też do obniżenia jej poziomu. Wynika to faktu, że komponować może ją praktycznie każdy, bez względu na przejawiane kompetencje. Dobrze jest zatem czerpać tak samo z tradycyjnego, jak również innowacyjnego nastawienia do muzyki. Jest ona bowiem niezastąpionym przekaźnikiem kultury, uwalniającym pozytywne emocje i dostarczającym mnóstwo radości.

Organizując event muzyczny należy pamiętać nie tytlko o wspaniałych muzykach. Zobacz jak zorganizować dobry koncert.