Muzyka i rozrywka w różnej postaci – johnnycoyote.pl

Super User

Czy kojarzysz czasy, kiedy wyłącznym doborem fryzur pozostawało "króciutko czy jedynie podcinamy"? Od tamtej pory kultura fryzur przeszła niebywałą metamorfozę, od szalonych lat 80. po spokojne trendy teraźniejszości. Podsumujmy intrygującą rewolucję kulturową uczesań oraz to, jak odbijają one ducha epoki.

Lata 50. i 60. - szyk oraz wielkie fale

Szykowne kobiety z lat 50. i 60. preferowały klasę. Duże pukle oraz eleganckie podpięcia były na czasie. To były dekady glamour, inspirujące współczesne stylizacje retro.

Szalone Lata 80. - kolosalne uczesania i neonowe barwy

Lata 80. to dekada, kiedy panowało twierdzenie, że im bardziej widoczna fryzura, tym lepsza. Loki były formowane na niebotyczne wysokości, zaś wymyślne zabiegi dodawania im pojemności były na porządku dziennym. Nietypowe barwy dokładały awangardy oraz odwagi.

Naturalność lat 90.

Lata 90. przyniosły sprzeczność w stosunku do ekstrawagancji przeszłej dekady. Grunge przewodził, zaś uczesania bywały w wyższym stopniu konwencjonalne. Włosy luzem, jakby niechlujnie opadały harmonijnie z przekazem muzyki postępowej.

Nowe millenium - eklektyczne pomysły

Razem z przyjściem kolejnego tysiąclecia rozpoczęły pojawiać się eklektyczne trendy. Z jednej strony noszono długie i puszczone luźno pukle, z drugiej - krótkie fryzury. To okres, kiedy rozmaitość oraz autonomiczność były pierwszoplanowe.

Współczesność - renesans retro i eksperymentowanie

Obecnie obserwujemy intrygujący powrót do trendów retro. Fryzury z lat 70. i 80. są powtórnie na czasie. W tym samym czasie eksperymenty z odcieniami, długościami oraz upięciami są powszechne, świadcząc o wolności i prezentowania siebie.

Włosy stały się nie tylko szczegółem stylizacji, ale też metodą wyrazu tożsamości subkulturowej. Od elegancji do ekstrawagancji, od prostoty do eklektyzmu. Ewolucja fryzur jest jak otwarta księga, z której jesteśmy w stanie wyczytać nurty, społeczne modyfikacje oraz ducha czasów.