Muzyka i rozrywka w różnej postaci – johnnycoyote.pl

Super User

Praca w modelingu to spełnienie snów licznej grupy osób. To ciekawy fach, jednak wymagający wyrzeczeń. Liczne godziny na wybiegu powodują nadwyrężenie ciała, w szczególności dla nóg. Modelki powinny znać dobre techniki radzenia sobie z ich chorobami i przeciwdziałania im.

Modeling. Następstwa dla nóg

Fach modelki nie jest prosty, mimo wielu atutów. Zmusza do wielu wyrzeczeń. Długie godziny na wybiegu mogą powodować żylaki na nogach oraz inne dolegliwości. Podczas pokazów mody czy sesji zdjęciowych nogi podlegają przecież wielkiemu obciążeniu. Ponadto obuwie, jakie często nie jest komfortowe i zdrowe dla stóp.

Poza koniecznością wykorzystywania takich produktów jak pończochy uciskowe na żylaki, osoby zaangażowane w modelingu często męczą się z innego typu dolegliwościami. Wymienić należy tu m.in. bolesności mięśniowe i poczucie ciężkości nóg. Czasami dochodzi do rozwoju stanów zapalnych czy zakrzepicy żylnej. Toteż istotne jest, żeby z odpowiednią częstotliwością omawiać ze specjalistą występujące objawy oraz kondycję nóg.

W jaki sposób poradzić sobie z przykrymi następstwami wykonywania pracy modelki?

Osoby zaangażowane w modelingu powinny niezwykle dbać o kończyny dolne. Wyroby kompresyjne rewelacyjnie zdadzą egzamin w przypadku obrzęków limfatycznych i zakrzepów. Warto nie zapominać też o cyklicznych ćwiczeniach korzystnie wpływających na nogi i rozluźniających. Korzystny bywa też profesjonalny masaż, który rozluźni napięte partie mięśni. Dbałość o prawidłową postawę ciała również jest bardzo ważne.

W czasie wolnym modelki powinny również zakładać skarpety kompresyjne Jobst. Przede wszystkim podczas aktywności, jak chodzenie czy jogging. Wyrób ten nakładany jest na całą łydkę. Tego typu wyroby poprawiają krążenie krwi i stanowią metodę zapobiegania bólom mięśni. Wspierają również w kuracji dolegliwości żylnych. Rajstopy kompresyjne świetnie zdają zaś egzamin w profilaktyce żylaków. Modelki są na nie wyjątkowo narażone. Po wypełnieniu obowiązków służbowych warto zaś nosić obuwie dające komfort podczas chodzenia.