Muzyka i rozrywka w różnej postaci – johnnycoyote.pl

Super User

sw logoGwiezdne Wojny to popularna seria filmów science fiction. Owa space opera przyczyniła się do zaistnienia wielu pobocznych wydawnictw literackich, komiksów, zabaw także gadżetów.

Nieprzerwanie od etapu debiutu pierwszego obrazu na szerokim ekranie, czyli 1977 roku, seria napawa się ogromną popularnością. Filmy czerpią bardzo wiele z archetypowych form też tematów z literatury klasycznej. Większość osób jest jednoznacznie określona również znajduje się po jakiejś ze stron – jasnej albo ciemnej strony mocy. To oczywiście moc zdaje się posiadać najistotniejszy wpływ na postęp wydarzeń. Wybrańcy, którzy zdobyli jej tajniki potrafią przemieszczać obiekty bez fizycznego kontaktu, czytać w myślach, oddziaływać na skutek bitew.

yodaObrazy z linii STAR WARS poruszają szereg interesujących zagadnień. Akcja i sens filmu zdają się analizować mechanizm systemów autorytarnych. W filmie doświadczamy problemów powiązanych z załamaniem dotychczasowego aparatu i porządku sprawowania kontroli – w tym wypadku republiki. Gwiezdne Wojny przedstawiają naturę gniewu również nienawiści. Jej niszczącą naturę. Zło wydobywa się z duszy również z złych doświadczeń bohaterów. Seria obrazów to też konflikt pomiędzy technologią, zaś mocą, czyli czymś istniejącym poza racjonalnym systemem pojmowania.

 

STAR WARS to wielka seria, która aktualnie oczywiście na stałe wprowadziła się w pamięć fanów kina i popkultury. Wykreowane światy także sylwetki bohaterów od lat pobudzają wyobraźnię maniaków kina na całym świecie. STAR WARS to aktualnie więcej, niż jedynie seria filmów. To całe uniwersum i sposób na spędzanie wolnego czasu. Wśród wielbicieli rozpowszechnione są eventy, gdzie przebierają się za ulubione postaci.

lastjediFani Star Wars są rozrzuceni po całkowitym globie. Tym bardziej korzystną informacją stanowi fakt, iż niedługo powstanie już ósmy film z kolei. Zatytułowany The Last Jedi produkt, jest zapowiedziany na następną połowę 2017 roku. Wielu zwolenników serii obawia się o kondycję filmu ze powodu na zatrzymanie uprawnień do realizacji przez studio Walt Disney Pictures. Jednak swobodnie można ustalić, iż poprzednia część udowodniła zachowanie dużego poziomu serii. Mimo wszystko, nie można się oprzeć wrażeniu, że film zdaje się być skierowany do lekko młodszego adresata. Zarówno wybór postaci, jak i tekstów na to sugeruje. Gwiezdne Wojny to niemniej wciąż kawał porządnej fantazji oraz całość wskazuje na to, że popularność serii szybko nie zgaśnie.