Muzyka i rozrywka w różnej postaci – johnnycoyote.pl

Super User

filmy o samochodachLubię hollywoodzkie, efekciarskie produkcje – to żadna tajemnica. Film musi być ciekawy, mieć efekty specjalne, a do tego jeszcze najlepiej, jakby pojawiło się w nim kilka śmiesznych tekstów. A ponad wszystko – uwielbiam filmy o samochodach. Dziś kilka słów na temat tych, moim zdaniem, najlepszych.

  1. Szybcy i wściekli

Tej serii oczywiście nikomu przedstawiać nie trzeba. Niektórzy jej nienawidzą, ale większość kocha. Część widzów preferuje pierwsze filmy z serii, które faktycznie traktowały o wyścigach i kręciły się wokół motoryzacji. Też je lubię, mają niepowtarzalny klimat, ale te nowe, efekciarskie, też uwielbiam. W planach kolejne części, a nawet spin-off. Jedno jest pewne – nawet jak Vin Diesel i spółka wystrzelą się Ferrari w kosmos – i tak będę uwielbiał „Szybkich i wściekłych” :)

  1. Need For Speed

Film może nie jakiś najwyższych lotów, ale lubię go z trzech względów. Przede wszystkim – jest to adaptacja mojej ulubionej gry komputerowej. Po drugie – aktor wcielający się w główną rolę, którego pokochałem za kreację z Breaking Bad. No i kolorystyka oraz ujęcia na poziomie. Mimo więc, ze fabuła nie powala, lubię wracać do tej produkcji.

  1. Taxi

Tym razem komedia. I to nie byle jaka – francuska, naprawdę śmieszna. Pościgów sporo, gra aktorska na świetnym poziomie, dobre teksty sypią się gęsto. Mało osób zapewne pamięta, że powstał amerykański remake tego filmu z Queen Latifah w roli głównej. Całkiem niezły, ale brakuje mu tego specyficznego, francuskiego humoru. Seria Taxi doczekała się kilku części, a ja uwielbiam każdą z nich!

A Wy, jakie macie ulubione filmy kręcące się wokół samochodów? Tylko nie mówcie, ze „Drive”...