Home

Super User

sport w filmachUprawianie sportu to modny temat, który również jest brany na tapetę przez reżyserów, jak również autorów książek. Zapewnia w końcu duże terytorium do popisu. Na ogół tego typu dzieła traktują o przezwyciężaniu zawiłości losu oraz ostatecznym zwycięstwie - jeśli nawet nie formalnym pojawieniu się na podium, to co najmniej zwycięstwie moralnym. Dzisiaj małe streszczenie ciekawych tytułów związanych z tymże problemem.

Moje 1-wsze wspomnienie, jeśli idzie o obrazy związane ze sportem, to produkcja pod tytułem "Cool Runnings", która jest opartą na prawdziwych wydarzeniach opowieścią na temat drużyny bobslejowej z Jamajki. Perfekcyjny temat dla amerykańskiego filmu - przecież producenci z tegoż kraju kochają opowieści na zasadzie - jakiś człowiek vs cały glob. W tym przypadku to nie pojedyncza postać, natomiast cały team. Niemniej jednak model taki sam jak zawsze. I Jamajczycy - mimo że nie wygrali, zasłużyli na szacunek całego świata. A przynajmniej tak mi się wydaje. Obraz jest z 1993 r., więc mogę teraz coś przekręcać :) Swoją drogą - mimo że całość brzmi odrobinę kiczowato - to dość przyjemna produkcja.

coach carterBrakuje mi wszak szerszej ilości seriali jak i filmów związanych ze sportami zimowymi. A przynajmniej ja takich nie znam za wiele. Narciarstwo to jednakże moja pasja, wobec tego żałuję, iż ów problem nie jest jakoś bardzo nośny. Na marginesie, nader mnie cieszy, iż sezon narciarski jest już bliżej niż dalej. Oczywiście istnieją miejsca, w jakich można jeździć w ciepłe miesiące, ale ogólnie rzecz biorąc - to już nie to samo. Narty wiążą się z zimą. Żadne starania przechytrzenia systemu w opisywanym zakresie do mnie nie trafiają. W zimie jednakowoż nie zawsze pojawia się śnieg - zauważycie. W rzeczy samej, ale w zasadzie w dwudziestym pierwszym wieku ten naturalny nie jest już potrzebny. We Włoszech czy Austrii gros nartostrad jest naśnieżanych. A jeśli pragniemy poszusować w Polsce bądź Czechach lub Słowacji, ze wsparciem przybywają kamerki na stokach. Możemy sobie zajrzeć na stronę www, gdzie takie się mieszczą, , oraz podglądać, jak przedstawiają się w tym miejscu warunki śniegowe. Pożądane jest używać takich ułatwień. Niemało stron internetowych prezentuje także aktualną pogodę. Pożądane byłoby też czytać witryny informacyjne dotyczące nart,

Wracając do filmów na temat sportu, moim faworytem jest Coach Carter. Przypuszczalnie z tej przyczyny, iż nie licząc nart cenię kosza, ale przede wszystkim ze względu na niesamowitą kreację Samuela L. Jacksona. Jeżeli nie oglądaliście, najwyższa pora uzupełnić zaległości.