Muzyka i rozrywka w różnej postaci – johnnycoyote.pl

Super User

filmowy ogródZnane produkcje bywają bodźcem do aranżacji własnego ogrodu. Zachwycające ogrody często stanowią tło rozgrywających się perypetii. Przekonaj się, jak możesz przenieść kinową inspirację do własnego ogródka! Czy, aby zaprojektować idealny ogródek wystarczy parę dodatków lub stylizowane zestawy mebli oraz kanapy ogrodowe, czy musisz mieć coś więcej?

Działka na szczycie kamienicy?

W produkcji „Jak w niebie”, ale również w kilku znanych lub mniej popularnych epizodach seriali pojawia się motyw ogródka zaaranżowanego na wierzchołku kamienicy. Pomysłodawca takiego ogródka był zmuszony zatem zorganizować właściwie wszystko od zera, na kamiennej powierzchni pozbawionej naturalnych miejsc zaczepienia. Sadzonki muszą być rozmieszczone w doniczkach, nie ma również możliwości utrzymania na tej przestrzeni naturalnych trawników. Do wytyczenia dróżek w tym niekonwencjonalnym miejscu autor wykorzystał drewniane klepki oraz kamienny żwir. Właśnie te dwa elementy przede wszystkim stanowią o całości kompozycji. Blisko skrajów ogrodu poustawiane zostały meble ogrodowe. Dominują także leżaki rattanowe, ławy i kanapy ogrodowe. Fancy vibe'u dodają także meble żeliwne.

Czarodziejski ogródek w oryginalnym guście

tajemniczy ogródOgród z filmu pod tytułem „Tajemniczy ogród” to wzór luźnego wykorzystania przestrzeni. Pojawia się naturalna szata roślinna, biała fontanna, ale również meble ogrodowe lub kamienne elementy. W takich miejscach nie powinno się zbyt ingerować w pejzaż oraz trzeba dobrze dopasować zestawy mebli. Górować będą w tej aranżacji meble z naturalnych materiałów. Wyjątkowo pożądane będą również ławki ogrodowe, kanapy zrobione z drewna albo wikliny oraz leżaki rattanowe.

A jakby tak posadzić gęste żywopłoty? Można by wówczas przyciąć je wedle niepowtarzalnej wizji, niczym główna postać produkcji „Edward Scissorhands”. Niestety do tego trzeba by wówczas mieć w posiadaniu naprawdę duży kawałek działki.

Interesujący jest fakt, że w hollywoodzkich produkcjach prawie w ogóle nie występują ogródki warzywne. O wiele częściej spotyka się za to sady lub winnice. Ale to już całkiem inny temat.