Home

Super User

podjadanie przy serialachBardzo często, kiedy siadamy do oglądania filmu lub serialu, szukamy czegoś co moglibyśmy sobie podjeść. Niestety w wielu przypadkach pada na niezdrowe przekąski typu chipsy, paluszki, czy jakieś słodkości. Warto sprawdzić co podjadamy i spróbować zmienić swoje przyzwyczajenia.

Już samo siedzenie na kanapie sprawia, że nasza kondycja słabnie, a co dopiero jak zaczniemy podżerać fast foody. Najlepiej jest się zastanowić nad jedzeniem do oglądania czegoś dobrego, ale zdrowego. Można zdecydować się na świeże warzywa z dipem, sushi, czy owoce w rozsądnej ilości. Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż niezdrowe przekąski. Możemy też zaplanować obiad lub nawet lunch w trakcie oglądania serialu, dzięki temu będziemy najedzeni i nie będziemy musieli szukać czegoś do przegryzienia.

jedzenie pizzyMożemy też przygotować sobie mini kanapeczki, które mogą posłużyć jako kolacja, czy podwieczorek. Dzięki temu najemy się, a nie tylko będziemy przegryzać dla samego faktu podjadania. Zawsze mamy też możliwość na przykład zamówienia jedzenia z dostawą do domu i oczywiście nie chodzi tu o żadne fast foody, ale na przykład o sushi, które jest zdecydowanie zdrowsze, a przy tym pożywne i też możemy to potraktować jako jeden z naszych posiłków. Bardzo ciekawe są też np. marchewki pocięte w paski z sosem, który nada im smaku. Jest to proste do przygotowania i każdy w domu może zrobić taką zdrową przekąskę.

Jak widzimy rozwiązań jest cała masa, wystarczy tylko chcieć odrobinę zmienić swoje nastawienie do żywienia. Na pewno lepiej nam się będzie oglądało ulubiony film bez zbędnego podjadania i uczucia ciężkości. Dzięki temu też nie zrobimy się zbyt szybko senni, więc będziemy mogli przeznaczyć więcej czasu na przyjemności.